سوئد - جنگ با ایران احمقانه است!

ابر واژگان: خبر ، جنگ ، ایران

 

سوئد : جنگ با ایران احمقانه اسن - محکومیت تروریسم

 

سوئد تاکید کرده است هیچ انحرافی در برنامه اتمی صلح آمیز تهران وجود ندارد و هر گونه اقدام نظامی علیه ایران را "احمقانه" خوانده است.


کارل بیلدت وزیر امور خارجه سوئد روز جمعه (۱۴ بهمن) در حاشیه برگزاری کنفرانس سه روزه امنیتی مونیخ در آلمان گفت: "فکر می‌کنم باید به دنبال راه دیپلماتیک باشیم. این موضوع هیچ راه حل نظامی ندارد. چیزی که با اقدام نظامی به دست می‌آید، اقدامات نظامی بیشتر و درگیری‌های نظامی است که به اهداف مورد نظرمان لطمه وارد می‌کند." 


بیلدت گفت: "تاکنون برنامه اتمی ایران و همچنین نظرات امریکا در این رابطه را به دقت دنبال کرده‌ام؛ هیچ اطلاعات موثقی نداریم که ایران بخواهد به سلاح‌های اتمی دست یابد."

بیلدت همچنین درباره هر گونه اقدام "احمقانه" در قبال برنامه اتمی ایران هشدار داد.

امریکا، اسرائیل و برخی از متحدان‌شان تهران را به تلاش برای دست‌یابی به سلاح‌های اتمی متهم می‌کنند. واشنگتن و تل آویو بارها تهران را به اقدام نظامی علیه تاسیسات اتمی‌ایران تهدید کرده‌اند.

در همین حال شورای امنیت سازمان ملل تحت فشارهای واشنگتن و تل آویو، تاکنون چهار دور تحریم علیه ایران اعمال کرده است. امریکا و کشورهای اتحادیه اروپا نیز اقداماتی یک جانبه علیه جمهوری اسلامی ایران با هدف ممانعت از سرمایه گذاری غربی ها در بخش انرژی ایران انجام داده‌اند.

این درحالی است که ایران تاکید دارد به عنوان یکی امضا کنندگان پیمان منع گسترش تسلیحات اتمی و یکی از اعضای آژانس بین المللی اتمی، از حق توسعه و دست‌یابی به فن‌آوری اتمی برای اهداف صلح آمیز برخوردار است.

Press TV News 


●به اشتراک گذاری ، ، ،share with Google Buzz ،share in Cloob
+ نوشته شده در : یکشنبه ۱٦ بهمن ۱۳٩٠ ساعت : ۱:۱٩ ‎ب.ظ | توسط : ا. مـحـمــدنــژاد
comment نظرات ()