تاکید مجدد تایم بر مسخره بودن ادعای ترور

ابر واژگان: تروریسم ، ترور ، نشریه تایم

اسماعیل محمدنژاد - در ماه گذشته ادعای عجیب آمریکا و پس از آن عربستان را در رابطه با توطئه ی ایران در زمینه ی ترور سفیر عربستان شنیدیم. خبری که نه تنها موجب حیرت ما بلکه موجب تعجب بسیاری در جهان شد ؛ برخی این خبر را تایید و برخی نیز آن را تمسخر آمیز خواندند. در این میان نشریه ی تایم تاکیدی مجدد بر مسخره آمیز بودن این ادعا با تحلیل خاص خود را دارد که به نقل از روزنامه ی جام جم آن را در ادامه مرور خواهیم کرد.


جام جم آنلاین - قطعنامه‌های مصوب مجمع عمومی سازمان ملل اگرچه برخلاف برخی مصوبات شورای امنیت، از نظر حقوق بین‌الملل، الزام‌آور نیست؛ اما به خاطر مشارکت تمامی کشورهای عضو سازمان در بررسی و تصویب آنها، دارای اعتبار است و می‌تواند عاملی در تاثیرگذاری بر افکار عمومی جهان محسوب شود.

عربستان نیز با حمایت آمریکا در حالی به دنبال تغییر نگاه افکار عمومی به جایگاه ایران در منطقه است که همزمان برخی رسانه‌های تاثیرگذار در غرب و آمریکا از جمله نشریه تایم تاکید کرده‌اند: ادعای آمریکا علیه ایران درباره ترور مسخره است. به گزارش ایرنا، این هفته‌نامه با اشاره به سابقه 33 ساله دشمنی واشنگتن علیه تهران و همچنین اقدامات گسترده آمریکا علیه جمهوری اسلامی ایران نوشت: ایران در سال‌های اخیر هدف نبردی مخفیانه علیه برنامه هسته‌ای خود با دامنه ترور دانشمندان هسته‌ای، خرابکاری دستگاه‌ها، تجهیزات و ارسال کرم رایانه‌ای «استاکس نت» بوده است.

به نوشته تایم، رهبران تهران در حالی که این عملیات خرابکارانه را کار اسرائیل و احتمالا با همکاری آژانس‌های اطلاعاتی غرب می‌دانند، از انجام یک ابتکار عمل تلافی‌جویانه در مقابل این موارد خودداری کرده‌اند.

این نشریه آمریکایی ادامه داد: برخی در واشنگتن معتقدند، طرح ترور سفیر عربستان یکی از اقدامات تلافی‌جویانه تهران در مقابل این اقدامات تحریک‌آمیز بوده است؛ اما به دلایلی عدیده، این اتهام مورد ظن و تردید قرار دارد، زیرا توانمندی‌های ایران تا این اندازه کوچک و محدود نیست که در انتقامجویی دست به یک چنین عمل مسخره‌ای بزند.


●به اشتراک گذاری ، ، ،share with Google Buzz ،share in Cloob
+ نوشته شده در : پنجشنبه ٢٤ آذر ۱۳٩٠ ساعت : ۱:٢٥ ‎ب.ظ | توسط : ا. مـحـمــدنــژاد
comment نظرات ()