چراغ سبز امریکا به ترور سمی در بحرین

از زمان آغاز خیزش مردمی در بحرین در فوریه ۲۰۱۱ تا کنون، ده‌ها نفر از مردم کشته و تعداد زیادی نیز در جریان سرکوب تظاهرکنندگان از سوی نیروهای رژیم آل خلیفه مجروح شده‌اند.

واشنگتن سال گذشته (۲۰۱۱ میلادی) تحت فشار گروه‌های حقوق بشر، ضمن متوقف کردن فروش تسلیحات به ارزش ۵۳ میلیون دلار به بحرین از این کشور خواست از اصلاحات دموکراتیک حمایت کند.

با این حال هفته گذشته فاش شد دولت باراک اوباما، رییس جمهور امریکا بدون اعلام رسمی به مردم در حال پیگیری این قرارداد است.

نیروهای بحرین ضمن تشدید سرکوب‌اعتراضات به استفاده گسترده از گاز اشک آور بر ضد معترضان می‌پردازند. تنها در دو هفته اخیر ۹ نفر از مردم بحرین در اثر استنشاق این گازها جان خود را از دست داده‌اند.

این تحلیل‌گر سیاسی تصریح کرد،"منامه آشکارا به سیاست "تروریسم سمی" و "تنبیه دسته جمعی" علیه ۷۰ درصد جامعه روی آورده است؛ ۷۰ درصدی که از رژیم حاکم تحت حمایت غربی‌ها می‌خواهند راه را برای تشکیل دولتی دموکراتیک باز کند."

به گفته کانینگهام، بحرین نمونه‌ای کلاسیک از چگونگی هماهنگی نزدیک بین منافع ژئوپولیتیک غرب با سرکوب و نقض حقوق بشر است و این ‌که تلاش واشنگتن برای ترغیب رژیم ها به تصویب اصلاحات دموکراتیک، در واقع نوعی توهم است.

وی افزود:"واقعیت این است که منافع نفتی واشنگتن با رژیم‌های سرکوب‌گر در خلیج فارس در هم آمیخته است و اساسا با برقراری دموکراسی در این شیخ نشین‌ها مغایرت دارد."

پرس تی وی

/ 1 نظر / 47 بازدید
محب ولایت

سلام علیکم[گل] اللهم صلی علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم[گل] امام باقر علیه السلام فرمودند: خداوند، آشکار کردن سلام را دوست دارد.[گل] هفته وحدت مبارک[گل]