تاکید مجدد تایم بر مسخره بودن ادعای ترور

جام جم آنلاین - قطعنامه‌های مصوب مجمع عمومی سازمان ملل اگرچه برخلاف برخی مصوبات شورای امنیت، از نظر حقوق بین‌الملل، الزام‌آور نیست؛ اما به خاطر مشارکت تمامی کشورهای عضو سازمان در بررسی و تصویب آنها، دارای اعتبار است و می‌تواند عاملی در تاثیرگذاری بر افکار عمومی جهان محسوب شود.

عربستان نیز با حمایت آمریکا در حالی به دنبال تغییر نگاه افکار عمومی به جایگاه ایران در منطقه است که همزمان برخی رسانه‌های تاثیرگذار در غرب و آمریکا از جمله نشریه تایم تاکید کرده‌اند: ادعای آمریکا علیه ایران درباره ترور مسخره است. به گزارش ایرنا، این هفته‌نامه با اشاره به سابقه 33 ساله دشمنی واشنگتن علیه تهران و همچنین اقدامات گسترده آمریکا علیه جمهوری اسلامی ایران نوشت: ایران در سال‌های اخیر هدف نبردی مخفیانه علیه برنامه هسته‌ای خود با دامنه ترور دانشمندان هسته‌ای، خرابکاری دستگاه‌ها، تجهیزات و ارسال کرم رایانه‌ای «استاکس نت» بوده است.

به نوشته تایم، رهبران تهران در حالی که این عملیات خرابکارانه را کار اسرائیل و احتمالا با همکاری آژانس‌های اطلاعاتی غرب می‌دانند، از انجام یک ابتکار عمل تلافی‌جویانه در مقابل این موارد خودداری کرده‌اند.

این نشریه آمریکایی ادامه داد: برخی در واشنگتن معتقدند، طرح ترور سفیر عربستان یکی از اقدامات تلافی‌جویانه تهران در مقابل این اقدامات تحریک‌آمیز بوده است؛ اما به دلایلی عدیده، این اتهام مورد ظن و تردید قرار دارد، زیرا توانمندی‌های ایران تا این اندازه کوچک و محدود نیست که در انتقامجویی دست به یک چنین عمل مسخره‌ای بزند.

/ 2 نظر / 16 بازدید
luckfa

99% تا 50% تخفيف كالا در www.luckfa.ir مزايده بي نظير و فوق العاده انواع کالا مانند کامپيوتر، لپ تاپ، دوربين ديجيتال، موبايل، آي پد و تبلت، تلويزيون، ويزا کارت غير قابل شارژ، شارژ همراه اول و شارژ ايرانسل، انواع کنسول بازي مانند پلي استيشن و پي اس پي گو و نينتندو وي . در مزايده سايت لاكفا ، از 95% تا 50% تخفيف کسب خواهيد کرد ! کافيست سري به ما بزنيد . www.luckfa.ir