شکایت از امریکا به دلیل ترور هدفمند افراد

این اتحادیه با اشاره به کشته شدن انور العولقی یک تبعه امریکایی در جریان حملات موشکی سال گذشته هواپیماهای بدون سرنشین امریکا در یمن، اطلاعات " اساسی و دقیقی" را درباره برنامه کشتار هدف‌مند دولت خواستار شد.

اتحادیه آزادی‌های مدنی امریکا دربیانیه‌ای اعلام کرد: " کشتن عامدانه و از پیش برنامه ریزی شده امریکایی‎های مظنون به مشارکت در فعالیت‎های تروریستی ، تردیدهای جدی را موجب شده که باید به طور علنی مورد بررسی قرار گیرد."

نیویورک تایمز، اکتبر گذشته فاش کرد که دولت اوباما با تنظیم یک سند محرمانه، مجوز کشتار اتباع امریکایی مظنون را بدون محاکمه صادر کرده است.

عفو بین الملل نیز حملات هواپیماهای بدون سرنشین امریکا را در پاکستان محکوم کرده است.

این گروه حقوق بشری روز سه شنبه با صدور بیانیه‌ای از واشنگتن خواست تا جزئیات قانونی و حقایق اصلی را درباره استفاده از هواپیماهای بدون سرنشین در پاکستان، ارائه دهد.

عفو بین الملل نیز از امریکا خواسته است تا تلفات غیر نظامیانی که در حملات هواپیماهای بدون سرنشین امریکا در پاکستان کشته شده‌اند را مورد بررسی قرار دهد.

این بیانیه پس از آن منتشر شد که باراک اوباما رئیس جمهوری امریکا روز دوشنبه برای نخستین بار به استفاده از حملات هواپیماهای بدون سرنشین اعتراف و از آن دفاع کرد.

اوباما در همین خصوص گفت :"این حملات مظنونان القاعده را در مناطقی که در امتداد مرز افغانستان و پاکستان قرار دارند، هدف قرار می‌دهند."

حملات هواپیماهای بدون سرنشین امریکا که سازمان سیا آن را اجرا می‌کند، در دوره ریاست جمهوری باراک اوباما دو برابر شده است.

واشنگتن مدعی است که شبه نظامیان هدف این حملات هستند، اما در حقیقت غیرنظامیان قربانیان اصلی حملات هواپیماهای بدون سرنشین امریکایی هستند.

سازمان ملل و دولت پاکستان نیز حملات هوایی بدون سرنشین امریکا را محکوم و از آن به عنوان نقض آشکار قوانین بین‌المللی یاد کرده‌اند.

لینک منبع : پرس تی وی 

/ 1 نظر / 24 بازدید
شکروی

Hello It was used You wish for the ending of Elevated God Be مرحبا انه كان يستخدم كنت ترغب في إنهاء الله مرتفعة أن تكون سلام بسیار مورد استفاده قرار گرفت برای شما از خداوند تبارک و تعالی عاقبت بخیری آرزومندم موفق باشید شکروی سرفراز باد ایران http://salamshokravi.persianblog.ir